Через стрімкий розвиток виробництва матраців багато виробники вдаються до різноманітних хитрощів щоб привернути увагу покупців до своєї марки. Які факти правдиві, які – міфи ми спробували викласти у нашій статті.

Факт 1. Матраци бувають простими та ортопедичними.

Наша відповідь – міф. Насправді ніяких критеріїв до матраца, ні ГОСТів, ні норм до матраца не існує, щоб він іменувався «ортопедичним матрацом». Ортопедичним він стає за правильного добору з віку, ваги, індивідуальним фізіологічним особливостям людини і навіть відносної активності протягом дня. Враховуючи всі ці фактори, виводиться модель матраца, властивості якого мають забезпечувати комфорт або корекцію при різних відхиленнях (корекція хребта жорсткою поверхнею, або навпаки м'якість і анатомічність матраца повинні допомагати при знятті больового синдрому міжхребцевих кил). Лише з урахуванням індивідуальних особливостей і підбирається матрац, яких і слугуватиме в ортопедичних цілях. Якщо, наприклад, на ортопедичний матрац рекомендоване навантаження якого містить цифру 120 кг, покласти людину вагою 140 кг - ясна річ, що ні про яку ортопедичну властивість цього матраца мови бути не може.

Факт 2. На жорстких матрацах спати корисніше.

Наша відповідь – міф. Це практично те саме питання, яке розглядалося вище. Повторюємо: все індивідуально. Жорсткі матраци будуть дуже корисними дітям у юному віці, хребет яких росте, розвивається, формується. Як своєчасна важлива профілактика хвороб опорно-рухового апарату дітям жорсткі матраци будуть корисні. Але обрати у якості ортопедичної основи жорстку поверхню для літньої людини, яка страждає на затікання м'яких тканин, буде доволі необачно, оскільки тиск, чинний на тіло, лише сприятиме, а не перешкоджатиме проблемі низького кровообігу.

Факт 3. Матрац необхідно підбирати за віком.

Наша відповідь – правда. Орієнтир наступний: дітям та підліткам корисно лежати під час сну на пружних жорстких поверхнях. Людям вікової категорії після 45-47 років бажані моделі матраців з анатомічною будовою, а контингент середнього віку може орієнтуватися на свої особисті уподобання.

Факт 4. Якісний матрац має бути лише з натуральних матеріалів.

Наша відповідь – міф. Існує безліч безпружинних матраців, які виготовлені з використанням теплочутливих штучних волокон, що мають важливі анатомічні властивості. Аналогів таких штучних волокон у природі, на жаль, немає.

Факт 5. Пружини «Боннель» - пережитки минулого

Наша відповідь – правда. У блоці із залежними пружинами дуже низький ортопедичний ефект, оскільки взаємодіючи один з одним пружини створюють ефект гамака під лежачою на матраці людиною. Це і є основним недоліком матраців на блоці «Боннель».

Факт 6. Для людей з великою вагою потрібні спеціальні матраци.

Наша відповідь – правда. Людям з великою вагою потрібно підбирати матрац, який не прогинатиметься. Матрац має бути максимально пружним, досить жорстким, з кількістю пружин не менше ніж 200 на 1 кв.м. Але необхідно також враховувати інші чинники. Можливо, що при всій своїй жорсткості потрібна анатомічна поверхня (якщо, наприклад, людина страждає на затікання кінцівок).

Бажаємо Вам здорового сну!
Колектив інтернет-магазину "На матраці"